لطفا جهت استعلام قیمت و خرید کالا با شماره 86097061-021 تماس حاصل فرمائید.

بستن
محصولات سایت
تبلتتبلت
لپ تاپلپ تاپ
موبایلموبایل
آل این وانآل این وان
سخت افزارسخت افزار
تجهیزات شبکهتجهیزات شبکه
پرینتر اسکنرپرینتر اسکنر
ذخیره سازیذخیره سازی
ساعت دیجیتالساعت دیجیتال

پرینتر Printer

چاپگر یا پرینتر ( Printer ) یکی از مداول ترین دستگاه های خروجی در کامپیوتر می باشد که از آن برای چاپ کردن اطلاعات استفاده می شود و هر کاربر بسته به نوع نیاز خود از مدل خاصی از پرینترها بهره می برد که رده بندی کلی پرینترها عبارت است از پرینترهای جوهر افشان،لیزری تک رنگ و لیزری رنگی که برای کاربرهای متفاوت به کار می روند

پرینتر Printer

پرینتر یا چاپگرها یکی از قطعات جانبی و بیرونی رایانه ها هستند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند و کاربران برای برطرف کردن نیازهای خود احتیاج به یک دستگاه پرینتر دارند اما ممکن است در هنگام خرید به علت عدم شناخت دقیق و تنوع در مدل ها دارای سردرگمی شوند. در ادامه با این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم شد
برای انتخاب یک چاپگر ( Printer ) شاخصه هایی چون قیمت، دقت و سرعت بسیار مهم تر از دیگر شاخصه ها می باشد و در رده های بندی امکانات دیگر نظیر اتصال به وسایل الکترونیکی و .. می باشد که برای نمونه چاپگرهای جوهر افشان با امکان اتصال به دوربین های دیجتال ، تحولی بزرگ را در زمینه چاپ تصاویر ایجاد نموده اند.
سرعت : سرعت در پرینترها به معنای تعداد صفحاتی را که یک چاپگر می تواند در واحد زمان ( دقیقه ) چاپ نماید و در این زمینه سرعت ارسال اطلاعات از روی کامپیوتر بر روی پرینتر بسیار مهم می باشد البته همواره اختلاف قابل توجهی میان آن چیزی که بر روی پرینتر درج شده با واقعیت وجود دارد و این موضوع در بسیاری از مواقع نارضایتی کاربران را به همراه داشته است.
 


کیفیت: به طور نسبی در تمامی مدل های پرینترها متون را با بالاترین کیفیت چاپ می کنند اما  پرینترهای لیزری ، نمودارها و تصاویر گرافیکی رنگی دو بعدی را به خوبی چاپ می کنند، اما نباید فراموش کرد که کیفیت عکس های چاپ شده آنها قابل قیاس با چاپگرهای جوهر افشان نمی باشد.
دقت چاپ: پرینترهای جوهر افشان معمولا دارای حداکثر دقت می باشد و در چاپگرهای جدید به مرز 4800 در 1200 نفطه در اینچ رسیده که رقمی شگفت انگیر است. پرینترهای لیزری تک رنگی معمولا دقتی پایین تر دارند ولی این دقت در مدل های چند رنگ بالاتر می رود و برای تصاویر گرافیکی بسیار ایده ال است.
امکانات : در چاپگرهای جوهر افشان به طور متناوب شاهد امکانات یکسانی هستیم و از لحاظ حافظه در پایین ترین سطح قرار دارند و تعداد کمی از انها دارای قابلیت اتصال به شبکه می باشند که یک نقطه ضعف به حساب می آید. در پرینترهای لیزری دارای امکانات بسیار بیشتری هستند و تعداد کاغذ بیشتری را ذخیره می کنند و حتی امکان نصب سینی برای افزایش تعداد کاغذ نیز وجود دارد.
چاپ عکس : برخی از پرینترهای جوهر افشان قابلیت چکس عکس را دارا می باشند و از یک پورت اختصاصی یو اس بی به منظور اتصال به دوربین دیجیتال بهره می برند. در صورتی که در تنظیمات دقت کافی را انجام دهید می توانید چاپ تصاویر را تا مقیاس بسیار بالایی افزایش دهید.
سیستم کار پرینترهای جوهر افشان به گونه است که با پاشیدن نقاط بسیار کوچک جوهر در یک ورق کاغذ کار می کنند که باعث پدید آمدن تصاویر رنگی یا سیاه و سفید می شود و البته این موضوع بستگی به سرعت پرینتر نیز دارد.
 


پارامتری های انتخاب یک پرینتر جوهر افشان
کیفیت چاپ: با توجه به این نکته که قیمت در پرینترهای جوهر افشان نشان دهنده کیفیت چاپ نمی باشد اما در مواردی می توان با این موضوع نیز ارتباط مستقیم داشته باشد. پس بهتر است قبل از خرید به قیمت و کیفیت توجه ویژه گردد
دقت چاپ: بر اساس قوانین حاکم بر پرینترها دقت چاپ آنها بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد و نشان دهنده تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع می باشد و هر چه تعداد نقاط بالاتر باشد یعنی کیفیت بالاتر می رود.
ظرفیت کاتریج و سینی کاغذ: پرینترهای خانگی در اکثر مواقع فاقد سینی کاغذ هستند و شما ملزم هستید به دفعات کاغذ درون چاپگر خود را پر کنید ولی در پرینترهای اداری و حرفه ای سینی کاغذ وجود دارد و شما تا درصد بالایی می توانید نیاز خود را برآورده کنید. در چاپگرهای خانگی به ازای چاپ 50 تا 100 کاغذ می بایست کارتریج شما تعویض گردد.
چاپگرهای لیزری تک رنگ
این نمونه از پرینترها یکی از بهترین و پر مصرف ترین چاپگرهای موجود در بازار می باشد که در منازل و ادارات استفاده می شود و کاربرانی که نیاز به سرعت مناسب و کیفیت ایده ال برای چاپ متون خود دارند از این مدل دستگاه بهره می برند و در واقع این مدل را به مدل های جوهر افشان ترجیح می دهند.البته قیمت این دستگاه ها بالاتر می باشد ولی از لحاظ کیفیت و دقت نیز در سطح بالاتری قرار دارند
پارامتری های انتخاب یک پرینتر لیزری تک رنگ
سرعت چاپ متن: این موضوع تاثیر زیادی در انتخاب کاربران دارند و در پرینترهای لیزری تک رنگ این موضوع حداقل 9 تا 12 و حداکثر 11 تا 18 صفحه در دقیقه می باشد که بیشتر شامل متون می باشد و توان ان ها دو برابر توان چاپگرهای کوچک می باشد
حافظه: پرینترها فایل های ارسال شده را برای چاپ کردن در حافظه داخلی خود ذخیره کرده و به ترتیب ان ها را چاپ می کنند و این موضوع با سرعت چاپ نیز رابطه مستقید دارد که حداقل 2 تا 8 مگابایت و حداکثر 16 تا 64 مگابایت می باشد.
حداکثر دقت چاپ: : بر اساس قوانین حاکم بر پرینترها دقت چاپ آنها بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد و نشان دهنده تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع می باشد و هر چه تعداد نقاط بالاتر باشد یعنی کیفیت بالاتر می رود و در این مدل پرینترها این درصد به 600 در 600 تا 1200 در 1200 می رسد.
اینترفیس: این مورد نیز یکی از شاخص های مهم در انتخاب پرینتر می باشد که چاپگرها حداقل دارای Parallel, USB, Optional ethernet و حداکثر دارای Parallel, USB, ethernet, optional IrDA می باشند که البته اکثر کاربران از پورت یو اس بی برای اتصال پرینتر خود استفاده می کنند.
چاپگرهای لیزر رنگی : این مدل پرینترها برای مواردی چون چاپ تصاویر و متون رنگی با کیفیت بالا ساخته شده و در واقع از گرانترین مدل های موجود در بازار می باشد که مورد استفاده کاربری های حرفه ای قرار میگیرد.
پارامتری های انتخاب یک پرینتر لیزر رنگی
سرعت چاپ رنگی: سرعت چاپ این پرینترها یکی از عوامل مهم و اساسی در انتخاب کاربران می باشد که در دستگاه های گران قیمت شاهد سرعت بسیار بالا و در مدل های ارزان قیمت دارای حداقل سرعت هستیم.
کیفیت چاپ: برای چاپ تصاویر رنگی شما باید حداکثر کیفیت را در اختیار داشته باشید تا تصویر مورد نظر شما در اختیار باشد اما در مورد متون با حداقل کیفیت نیز می توانید مشکل خود را حل کنید.
دقت چاپ: بر اساس قوانین حاکم بر پرینترها دقت چاپ آنها بر حسب نقطه در اینچ اندازه گیری می گردد و نشان دهنده تعداد نقاط چاپ شده در یک اینچ مربع می باشد و هر چه تعداد نقاط بالاتر باشد یعنی کیفیت بالاتر می رود و در این مدل پرینترها این درصد به 1200 در 600 تا 2400 در 1200 می رسد.

کام لند ComLand
کام لند یک وب سایت اینترنتی پیشرو در زمینه نمایش آنلاین قیمت کالای دیجیتال در ایران میباشد. در کام لند قیمتهای کالای دیجیتال به صورت روزانه و با حداقل قیمت نمایش داده میشود. کام لند با هدف گسترش و توسعه تجارت الکترونیک در ایران اعلام کننده آخرین قیمت انواع گوشی موبایل ، لپ تاپ ، تبلت ، آل این وان ، هارد اکسترنال ، دوربین دیجیتال ، ساعت دیجیتال ، کنسول بازی ، پرینتر ، مانیتور ، مودم ، سی پی یو ، مادربرد ، کارت گرافیک ، رم ، هارد دیسک ، پاوربانک و انواع قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر میباشد.
از همه جای ایران و به ساده ترین شکل ممکن میتوانید بهترین قیمت کالاهای دیجیتال را در کام لند مشاهده فرمائید.
بستنورود کاربران
نام کاربری :
 
کلمه عبور :
 
Captcha
کد امنیتی :
 
بستن عضویت در خبرنامه
ایمیل :
Captcha
کد امنیتی :
بستنشرایط فروش
بستن